Otázky a odpovědi

Chtěl/a bych se k výzvě připojit, ale nemám dost času. Co můžu udělat?

Pokud si to přejete a finanční situace vám to dovolí, můžete věnovat hřivnu. Odevzdat ji můžete na modlitbě se zpěvy z Taizé, která bude probíhat 6. dubna 2015 od 19:30 u Martina ve zdi na Praze 1. Pokud na tuto modlitbu nemůžete přijít, napište nám e-mail na adresu taizepraha@gmail.com, abychom se mohli domluvit jinak. Také budeme vděčni za modlitby a další podporu.

Co je to hřivna?

Inspirovali jsme se Podobenstvím o hřivnách (Mt 25, 14–30). V našem případě je ale pod pojmem hřivna myšlen obnos 200 Kč.

Chtěl/a bych se výzvy zúčastnit, ale nemohu si přijít pro hřivnu na modlitbu 6. dubna. Co můžu udělat?

Nevadí, domluvíme se na předání hřivny jindy. Napište nám e-mail na adresu taizepraha@gmail.com.

Chtěl/a bych se výzvy zúčastnit, ale na modlitbu 12. května přijít nemohu. Můžu se přesto zúčastnit?

Ano. Napište nám e-mail na adresu taizepraha@gmail.com, abychom se mohli domluvit na podrobnostech.

Nenapadá mě, jak bych mohl/a hřivnu využít a získat s její pomocí další prostředky.

Možností je mnoho, např. nakoupit suroviny a upéct nebo uvařit nějaké jídlo, které potom lze prodat, nebo nakoupit čisticí prostředky a umývat autům okna, čistit boty, vyrábět a prodávat umělecké předměty a podobně.

Nemůžu se rozhodnout, který dobročinný projekt podpořit.

Pokud se někdo nerozhodne pro konkrétní dobročinný projekt, kam by chtěl získané prostředky poslat, budou odeslány na účet Operace naděje v Taizé.

Co se stane s hřivnami, které někdo věnuje, ale které si nikdo nevyzvedne, aby s nimi podnikal?

Všechny prostředky, ať už přímo věnované, nebo ty, kterým nebyl určen konkrétní dobročinný projekt, budou poslány na účet Operace naděje v Taizé.

Chtěl/a bych se k výzvě připojit, ale sám/sama nemám dost odvahy.

K výzvě se můžete připojit i jako dvojice, trojice, skupina... Můžete dostat buď jednu hřivnu pro celou skupinu, nebo max. tolik hřiven, kolik členů ve skupině bude.

Mám jinou otázku...

Pokud máte otázku, na kterou jste zde nenalezli odpověď, neváhejte nám napsat na e-mailovou adresu taizepraha@gmail.com nebo nás kontaktujte pomocí webového formuláře.

Novinky

17.05.2015 21:36
Celkem jsme dostali 1400 Kč, tj. 7 hřiven od 8 dárců. Do výzvy se zapojilo 5 lidí a jedno společenství – celkem jsme rozdali 6 hřiven. Zbývající hřivna bude odeslána na účet Operace naděje. Akce začala po modlitbě u Martina ve zdi v Praze 6. dubna 2015 a byla ukončena po modlitbě 12. května...
29.03.2015 21:13
Při příležitosti 100. výročí narození bratra Rogera z Taizé (12. května 1915 – 16. srpna 2005) se bude konat v kostele sv. Ignáce v Praze 12. května 2015 od 19:30 modlitba se zpěvy z Taizé.  Plakátek k modlitbě si můžete stáhnout zde. Všichni jsou srdečně zváni.